Top

5 pravidiel intímnej hygieny. Dodržujete ich?

5 pravidiel intímnej hygieny. Dodržujete ich?

Správna intímna hygiena vám zaručí spokojný pocit a bezproblémový sexuálny život. Čo myslíte, robíte všetko správne? Odpoveď sa dozviete z nášho článku.

1. Ako často sa umývať?

Umývajte sa maximálne 1-krát denne. Príliš častým umývaním sa oslabuje prirodzené prostredie v pošve. Každodenná výmena spodnej bielizne je samozrejmosťou. Nikdy neumývajte pošvu zvnútra. Má totiž samočistiacu schopnosť. Pohyb umývania by mal smerovať spredu dozadu, čím zabránite vniknutiu baktérií z konečníka do pošvy.

2. Záleží na spodnej bielizni?

Áno, záleží. Intímnym problémom sa vyhnete jedine bielizňou zo 100 % bavlny. Bielizeň by mala byť vzdušná a nie tesná. Sexi čipkované nohavičky si radšej odložte na rande so svojím priateľom. V noci si bielizeň nedávajte, aby mohla pokožka dýchať. Ak bielizeň vyžehlíte vysokou teplotou, zničíte všetky škodlivé baktérie.

3. Na čo myslieť pri sexe?

Pri sexe je nenahraditeľným pomocníkom lubrikačný gél. Ak nie je pošva dostatočne suchá, je to ideálny spôsob, ako ju navlhčiť. Vlhké prostredie zabráni vzniku trhliniek počas sexu, a tým sa zníži šanca vzniku intímnych problémov. Pravidelné umývanie pred sexom i po sexe taktiež nie je ideálne. Nič netreba preháňať. Ak praktizujete análny sex, tu pri hygiene zvýšte opatrnosť.

4. Stop mydlu a parfumom

Obyčajné mydlo vám v intímnych partiách nenarobí dobrotu. Môže totiž narušiť prirodzené prostredie flóry vo vagíne, čo spôsobí rýchle rozmnoženie baktérií a vznik mykóz. Kúpte si prípravky s neutrálnym pH. Emulzia Gentle Day má pH 5 – 5, 5, ktoré neškodí vášmu prirodzenému prostrediu. Naopak, posilní vašu obranyschopnosť a nedráždi ani citlivú pokožku.  Cez letné dni môžete používať aj vlhčené utierky Gentle Day, ktoré vám dodajú pocit čistoty.

Časté problémy so svrbením a začervenaním sa spájajú s používaním parfumovaných vložiek a toaletných papierov. Hľadajte iba neparfumované výrobky, ktoré vám neuškodia. Nezabúdajte ani na pravidelné menenie vložiek a tampónov.

5. Kúpalisko, wellness … aká intímna hygiena je potrebná?

Po kúpaní sa vždy dobre osprchujte a vymeňte mokré plavky za suché. Vlhké prostredie spôsobuje množenie baktérií. Na kvalitu vody sa radšej nespoliehajte. Ak mávate opakované zápaly močových ciest, s kúpaním v termálnych bazénoch by ste mali byť opatrná.

Eshop Gentle Day