Top

Svrbenie a výtoky – vyvarujte sa im s aniónovými vložkami

Svrbenie a výtoky – vyvarujte sa im s aniónovými vložkami

Svrbenie, pálenie či výtoky tam dolu sú nepríjemným zážitkom pre každú ženu. Príčin môže byť hneď niekoľko. Aby sa vám takéto problémy neobjavili, mali by ste dbať na prevenciu.

Kto je za tým?

Pôvodcov spôsobujúcich zdravotné problémy spomenuté vyššie môže byť viacero. Najpresnejšie vie identifikovať problém lekár. Asi najčastejším problémom, s ktorým sa pacientky ukážu u lekára, sú kvasinky. Tie spôsobujú svrbenie a výtoky, ktoré sú konzistenciou podobné tvarohu. Mykóza sa môže objaviť aj po užívaní antibiotík, často ju majú tiež tehotné ženy.

Za svrbením sa taktiež môže skrývať vírusové ochorenie herpes simplex, ktoré spôsobuje aj pľuzgiere a s partnerom si ho môžete prenášať počas pohlavného styku. Problémy však spôsobujú aj streptokoky a stafylokoky. Preto je návšteva lekára dôležitá, aby určil liečbu presne na váš problém.

Problém treba riešiť hneď

Neliečené infekcie sa môžu rozšíriť a preniknúť až do vajíčkovodov. V horších prípadoch začnú vznikať vzrasty, ktoré by mohli spôsobiť aj neplodnosť. No pri včasnom zachytení problému sa  určite vyliečite a zabránite tak ďalším komplikáciám. Až 75 % žien sa minimálne raz za život lieči na vaginálnu mykózu. A dokonca viac ako polovica z nich sa trápi touto infekciou opakovane.

Tipy na prevenciu pred výtokmi a svrbením

Ženy, ktoré majú intímne problémy, by mali nosiť iba bavlnenú bielizeň. Vyhnúť by sa mali tesnému oblečeniu, aby nevznikla nadmerná vlhkosť, ktorá podporuje rozmnožovanie baktérií. Do intímnej hygieny nepatria parfumované gély alebo mydlá. Dbajte aj na dezinfekciu po holení.

Starostlivosť o intímne partie s Gentle Day

Skvelou prevenciou pred infekciami a zápalmi sú vložky Gentle Day. Vďaka aniónovému pásiku s turmalínovým kryštálom majú antibakteriálne a protizápalové účinky. A ako to funguje? Turmalín dokáže vplyvom vášho tela produkovať anióny (záporne nabité ióny kyslíka) a taktiež malé množstvo infračerveného svetla. Vďaka tomu zmierňuje príznaky svrbenia, pálenia i zápach.

Produkty Gentle Day sa môžu používať počas intímnych problémov, dokonca aj po gynekologických operáciách. Povrch vložky vôbec nedráždi vašu pokožku.

Keďže sú vyrobené zo 100 % bavlny a nie sú chemicky bielené, môžu sa používať pri alergiách a pri citlivej pokožke. Ak budete okrem vložiek používať aj Emulziu Gentle Day, udržíte si optimálne pH a obnovíte si vaše prirodzené prostredie v intímnej oblasti.